travelmatszczecin

Przejdź do treści

TRANSLATOR

    

                       Adrspach - Skalne Miasto
Adrspach - Skalne Miasto.


Dojazd do Skalnego Miasta jest bardzo dobry a na miejscu nie ma problemu z parkingiem. Trasa wędrówki przez Skalne miasto jest dobrze oznaczona i można poruszać się bez przewodnika, ale my poryszamy się z przewodnikiem aby nie brakowło nam  opowieści przewodnika, ale bardzo dużo informacji znajduje się w Internecie. Z wymianą pieniędzy (złote na korony i odwrotnie), nie ma problemu i można to zrobić przed wyjazdem w Kudowie lub na miejscu a Ardspach.
Skalne miasto Adrspach to najpiękniejsza część Gór Stołowych, a zarazem skalne miasto jedno z największych i najpiękniejszych w Europie.
Zbudowany z piaskowca płytowego, a uroku dodaje tutaj skalny wodospad, oraz piękne dwa skalne jeziorka gdzie atrakcją jest pływanie łodziami.

Poprowadzona jest tam trasa okrężna, która liczy sobie około 4 km i jest bardzo dobrze oznakowana. Od skrzyżowania szlaków przy hotelu - Skalni Mesto idziemy lipową aleją jakieś 200 m do wejścia w Skały, po prawej stronie mijamy staw. Idziemy szlakiem, po drodze mijając skały o bardzo ciekawych kształtach i nazwach. Jest to opisane na mijanych tabliczkach informacyjnych- Fotel Karkonosza, Dzban, Głowa Cukru i wiele, wiele innych..
Wycieczka polecana dla dużych i małych, a w miejscach trudnych są obejścia trasy lub z części można zrezygnować. Spacerując po ścieżkach Skalnego Miasta znajdziesz się wśród  tysięcy turystów i grona sławnych ludzi,( takich jak Johann Wolfgang Goethe

i inni..) którzy zwiedzali to miejsce.
                                                   
  Michał &  Zbyszek Mat


Wróć do spisu treści